Brackenheath 30W 4000K IP65 iSpot + PIR BLACK With Manual Override UK
by Brackenheath
Original price
£27.50
-
Original price
£27.50
Original price
£27.50
£27.50
-
£27.50
Current price
£27.50
4000K
Cool White
IP65
IP Rating
Details
| Category | Lamps |
Physical Data
| Application | Indoor, General Lighting |
Light Data
| Colour Temperature | 4000K — Cool White |
Electrical Data
| Wattage | 30W |
| Voltage Range | 220–240V AC |
Environmental & Compliance
| IP Rating | IP65 |
| CE Marked | Yes |
| RoHS Compliant | Yes |
🚚 Next-day delivery on orders placed before 3pm Mon–Fri
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50