Integral LED GLS Bulb E27 806LM 7W 2700K Dimmable 240 Beam Frosted UK
by Integral LED
Original price
£3.99
-
Original price
£3.99
Original price
£3.99
£3.99
-
£3.99
Current price
£3.99
2700K
Warm White
Dimmable
IP20
Indoor
Details
| Category | Lamps |
Physical Data
| Base Type | Edison Screw (E27) |
| Application | Indoor, General Lighting |
Light Data
| Lumens | 806 lm |
| Colour Temperature | 2700K - Warm White |
| Beam Angle | 240 degrees |
| Dimmable | Yes |
Electrical Data
| Wattage | 7W |
| Voltage Range | 220-240V AC |
Environmental & Compliance
| CE Marked | Yes |
| RoHS Compliant | Yes |
🚚 Next-day delivery on orders placed before 3pm Mon–Fri
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50