Integral LED MR11 GU4 Bulb 380lm 3.7W 4000K Non-Dimmable 36 Beam UK
by Integral LED
Original price
£3.99
-
Original price
£3.99
Original price
£3.99
£3.99
-
£3.99
Current price
£3.99
4000K
Cool White
-
Non-Dimmable
Details
| Category | Lamps |
Physical Data
| Base Type | GU4 |
| Application | Indoor, General Lighting |
Light Data
| Lumens | 380 lm |
| Colour Temperature | 4000K - Cool White |
| Beam Angle | 36 degrees |
| Dimmable | No |
Electrical Data
| Wattage | 3.7W |
| Voltage Range | 220-240V AC |
Environmental & Compliance
| CE Marked | Yes |
| RoHS Compliant | Yes |
🚚 Next-day delivery on orders placed before 3pm Mon–Fri
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50