Rother Round LED Bulkhead, 24W, 2160LM, 6500K UK
by Rother
Original price
£7.23
-
Original price
£7.23
Original price
£7.23
£7.23
-
£7.23
Current price
£7.23
6500K
Cool Daylight
Daylight
Details
| Category | Lamps |
Physical Data
| Application | Indoor, General Lighting |
Light Data
| Lumens | 2160 lm |
| Colour Temperature | 6500K — Daylight |
Electrical Data
| Wattage | 24W |
| Voltage Range | 220–240V AC |
Environmental & Compliance
| CE Marked | Yes |
| RoHS Compliant | Yes |
🚚 Next-day delivery on orders placed before 3pm Mon–Fri
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50