Integral LED Value+ Ceiling Light 21W 400K 350mm IP44 1600Lm Non-Dim UK
by Integral LED
Original price
£29.99
-
Original price
£29.99
Original price
£29.99
£29.99
-
£29.99
Current price
£29.99
IP44
Splash-proof
Splash-proof
Details
| Category | Lamps |
Physical Data
| Application | Indoor, General Lighting |
Light Data
| Lumens | 1600 lm |
| Dimmable | No |
Electrical Data
| Wattage | 21W |
| Voltage Range | 220-240V AC |
Environmental & Compliance
| IP Rating | IP44 |
| CE Marked | Yes |
| RoHS Compliant | Yes |
🚚 Next-day delivery on orders placed before 3pm Mon–Fri
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50