Integral LED Warmtone Golf Ball Bulb B22 470Lm 6W 1800-2700K Dimmable 220 Beam Frosted
by Integral LED
Original price
£3.50
-
Original price
£3.50
Original price
£3.50
£3.50
-
£3.50
Current price
£3.50
2700K
Warm White
Dimmable
IP20
Indoor
Details
| Category | Lamps |
Physical Data
| Base Type | Bayonet Cap (B22) |
| Application | Indoor, General Lighting |
Light Data
| Lumens | 470 lm |
| Colour Temperature | 2700K - Warm White |
| Beam Angle | 220 degrees |
| Dimmable | Yes |
Electrical Data
| Wattage | 6W |
| Voltage Range | 220-240V AC |
Environmental & Compliance
| CE Marked | Yes |
| RoHS Compliant | Yes |
🚚 Next-day delivery on orders placed before 3pm Mon–Fri
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50
📍 Same-day click & collect — 24 Western Avenue, Acton W3 7TZ (Mon–Fri 7:30am–5:30pm · Sat 8am–1pm)
🚚 Free delivery on orders over £50